Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obec Kotvrdovice leží na okraji okresu Blansko, obcí prochází silnice II. třídy z Blanska na Vyškov a Prostějov. Katastr obce má rozlohu asi 600 Ha. Obec má 850 obyvatel (stav k 3.7.2006).
Obec byla založena podobně jako okolní obce kolonizátory, které povolali páni z Holštejna. První zmínka o obci je z roku 1349
V obci se nachazí mateřská a základní škola. Dále kaple, fotbalové hřiště, park s dětským hřištěm, asfaltová plocha pro pořádání různých akcí apod.

V obci funguje řada firem a organizací:

Výrobce krbů BEF Home www.bef.cz

Vodohospodářská zařízení Ševčík www.vodohospodarska-zarizeni.cz/

 Výroba a vývoj světelných zdrojů na bázi LED světla Lightronic www.lightronic.cz

Těžení, sadba a pěstování dřevin Jindřich Kocour Junior www.kocour-junior.cz/

Dále je zde Hospůdka u Surfu, která je součástí blanenského vydavatelství Suf  www.surf.cz Tato hospůdka nabízí příjemné posezení v nekuřáckém prostředí, vynikající kuchyni a  pravidelné hudební večery. K dispozici je 180 míst a hodnocení této hospůdky si můžete přečíst zde.

Z dalších provozoven je zde Simona Musilová, která provozuje Bufík u dědy Surfáka - ten se nachazí přímo naproti výše zmíněné restauraci. Na čepu je zde Holba 10`, 11` a další alkoholické a nealkoholické nápoje. 
Na opačném konci obce směrem na Senetářov je Pohostinsví u Pásků. Zde se točí pivo Černá Hora 10`, 11`, 12` a nabízí mimo jiné nealkoholické produkty z pivovaru Černá Hora.
Jako další je Sport Bar v sokolovně na místním hřišti za dvorem. Zde je na čepu pivo značky Kozel.

Jako dalši malé provozovny jsou zde Kosmetika Kamila Zouharová, Cykloservis Jaroslav Mokrý a Kadeřnictví Kamila Šenková.